Jdi na obsah Jdi na menu
 


Perlička
Původ: Afrika

.Perličky se chovají jen v jednom plemeni, zato ve více barevných rázech. Podle typické kresby – perlení – získaly svůj název. Perlení může být úplné nebo redukované, v obou skupinách je více barevných rázů. Nejvíce rozšířené jsou perličky divoké s úplným perlením, které se nejvíce podobají perličkám divokým, další barevné rázy s úplným perlením jsou šedé, světle modré, žlutě plavé, bílé; s redukovaným perlením fialové, světle fialové, světle modré, žlutě plavé.U perliček je snáška sezonní – v našich podmínkách obvykle snášejí od března do srpna.Perličky snášejí 80–120, uvádí se ale i 170 vajec ročně, rády zanášejí. Snášková hnízda umisťujeme v tmavé, klidné části kurníku.Kroužkujeme podobně jako u slepic na pravý běhák, perlák i perlička mají stejnou velikost kroužku, tj. průměr 16 mm. Kroužkuje se kolem 10. týdne. Rozlišení pohlaví viz následující fotka:

 

 


Pro sezónu 2017 máme perláka a 4slepice.
 
Australka velká
Původ:Australie

Toto plemeno nese kombinovanou užitkovost, je vyšlechtěné z orpigtonek.Patří k nejlepším užitkovým plemenům. Vyznačuje se rychlým růstem, dobrou zmasilostí, velmi dobrým opeřováním a ranností.Snáška je 180-200 vajec s hnědou skořápkou. Kvokavost je nežádoucí.Pro výstavní učel kroužek pro kohouta o velikosti 22mm a slepice 20mm.

Náš chov pro sezónu 2017 činí 3.25.

 

Australka zdrobnělá

Původ: Německo

Toto plemeno je zdrobnělá forma Australky velké liší se pouze velikostí a počtem snášky která činí cca 130vajec s hnědou skořápkou.

Náš chov činí dva kmeny 1.4.

 

Hempšírka velká

Původ-USA

Toto plemeno j s kombinovanou užitkovostí, které bylo vyšlechtěno ve státě New Hampshire v třicátých letech 20. století z rodajlendek a některých dalších plemen. Šlechtění bylo zaměřeno především a rychlý růst, dobré opeření, rannost a snášku. Patří k nejlepším užitkovým plemenům. KUřata rychle rostou a porovnání s obdobnými plemeny dosahují brzy jateční zralost. Snáška je okolo 190 vajec s hnědou skořápkou, kvokavost nežádoucí.Pro výstavní účel kroužkujeme kohouty č 22mm slepici 20mm

Letošní sezona 2017  je složená ze dvou kmenů 1.7

Leghornka

Původ: Itálie

Původní zbarvení těchto slepic bylo hlavně bílé, hnědé slepice se původně braly jako jiný druh - německá leghornka. Leghornky dobře snášejí bílá vejce, za rok průměrně snesou 280, někdy až 300-320 vajec. Denně jim stačí 125 g krmení. Italský standard určuje váhový rozptyl na 2,4–2,7 kg pro kohouty a 2,0–2,3 kg pro slepice. Britský standard určuje 3,4 kg pro kohouty a 2,5 kg pro slepice. Toto plemeno však rychle dospívá, proto není vhodné pro masný chov.

Chováme kohouta a k němu 6 nepříbuzných slepic.